EMV 6.etapp bagidele 9. märts 2015

Bruno Vaher / Kirjuta esimene kommentaar


07.märtsil peeti Väike-Maarja mudelihallis EMV 6.etapp bagidele
  Võistluspäeva hommik oli seekord suhteliselt hiline kuid kella 10.30ks oli siiski enamus kohale lubanud tulla sõitjatest kohal. Loomulikult on see andestatav, kuna Väike-Maarjasse tulemine võtab ikkagi natuke aega.
 Seekord olid kohal ka Rainis Tammoja, Madis Kullas ja Vahur Kivaste, uutest nimedest tasub ära mainida veel Sammy, kes küll mudeliga sõitnud juba aastaid, kuid VMi rajale jõudis alles nüüd.
  1/8 nelikveoliste mudeliklassis, kus osales ka Madis Kullas, võttis seegikord kindla võidu Hendrik Lainemäe oma noorema venna Rihard Lainemäe ees, mõlemad kasutavad Team Xray mudeleid. Madis Kullas saavutas oma Team Durango mudeliga tubli kolmanda koha. 

1/10 nelikveoliste mudelitega olid seekord kohal ainult vennad Lainemäed ja seegikord oli vanemal vennal noorema ees eelis. Mõlemad kasutavad Team Durango DEX410 mudelit.

1/10 tagaveoliste mudeliklass oli kõige osavõtjaterohkem, kohal oli 12 sõitjat. Kindla võidu võttis siin Karl Kasekamp oma uue Yokomo YZ2 mudeliga, tema edu teiste sõitjate ees oli pea terve ring ja natuke rohkemgi. Kuid edasi läks juba natuke põnevamaks. Eelsõitudes käis tihe rebimine. Rando Mere, Bruno Vaher, Viljar Kask ja Rainer Ressar said kõik kirja 16 ringi ning finaali stardikohad jagati sekundites.A finaali stardijärjekord sai siis selline: Karl (Team Yokomo), Rando (Team Yokomo), Bruno (Team Serpent), Rainer (Team Durango), Viljar (Team Yokomo) ja Einar Viira (Team Yokomo). Karl Kasekamp võitis kõik finaalid kindlalt ja saavutas kokkuvõttes esikoha. Viljar Kask, olenemata oma kehvast stardikohast sai esimeses ja teises sõidus teise koha ning kolmandas sõidus kolmanda, kokkuvõttes teine koht. Bruno Vaher oli esimeses sõidus ebakindel ning tulemuseks neljas, kuid teises ja kolmandas sõidus suutis ennast kokkuvõtta ja kohad kolmas ja teine, kokkuvõttes kolmas koht. Rando Mere tervise probleemid ja väsimus hakkas päeva lõpuks võimust võtma ning kokkuvõttes neljas koht. Rainer Ressar sai küll finaalides samad punktid Randoga kuid parim tulemus sõidus oli Randol, kokkuvõttes viies koht. Einar Viira kiirus jäi teistele seekord natuke alla, tubli kuues koht.

B finaalis kus jagati kohad 7 kuni 12 käis tuline heitlus esimesele kolmele kohale. Pingelise jõukatsumise võitjaks tuli Vahur Kivaste, Rainis Tammoja ja Tõnis Kruusmaa ees.

Oli põnev ja sündmusterohke võistluspäev.
Kohtumiseni 11.aprillil Eesti Meistrivõistluste viimasel 7.etapil

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: