21.mail toimus EMV 1 etapp Laitse Rallypargis 8. juuni 2016

Bruno Vaher / Kirjuta esimene kommentaar

Algas mudelismi välihooaeg
Mõnusalt soe ja kuiv kevadilm on teinud meelehead offroad mudelistidele, kes kogunesid 21.mail Tallinna külje alla Laitse Ralliparki, kus toimus Eesti Meistrivõistluste välihooaja esimene etapp.

Algas mudelismi välihooaeg


Mõnusalt soe ja kuiv kevadilm on teinud meelehead offroad mudelistidele, kes kogunesid 21.mail Tallinna külje alla Laitse Ralliparki, kus toimus Eesti Meistrivõistluste välihooaja esimene etapp. Kui Laitse Rallipark on enamasti tuntud kohana, kus kartide või autodega oma ringraja oskusi proovile panna, siis võib olla märkamatuks jäänud kogu kompleksi keskel asuv spetsiaalne mudelirada. Tegemist on Eesti ühe parema pinnase ja infrastruktuuriga rajaga, mis antud võistluste jaoks sai veelkord värskelt renoveeritud ja uuendatud. Joonas Nahkor koos tublide abilistega on loonud tasemel ringraja, mis pakub nii kiireid sirgeid, sujuvaid hüppesektsioone kui ka parajalt tehnilisi pöördeid, mis sobivad nii väiksematele 1/10 skaala kui ka 1/8 mõõtkavas autodele.

Võistluspäev algas juba varahommikul vabatreeningutega, üle Eesti kohale tulnud arvukate mudelistide seas olid ka Väike-Maarja Mudelihallist tuule tiibadesse saanud võistlejad. Karl Kasekamp näitas juba varakult kiireid ringiaegu nii 1/10 tagaveoliste bagide arvestuses kui ka 1/8 neliveoliste masinatega mõõtu võttes. Tubli finaalikoha sõitis välja ka Vahur Kivaste 1/8 elektribagide klassis. Finaalsõidud pakkusid põnevust kõikides klassides, pingelise heitluse tulemusena võttis 1/10 üldvõidu Karl Kasekamp, hõbedase karika teenis Viljar Kask ning kolmanda poodiumikoha Andreas Tölpt. 1/8 elektribagide klassis domineeris ühtlaselt kiireid ringiaegu näitav Hendrik Lainemäe. Teise koha teenis Risto Haug ja kolmas Väike-Maarja oma tulevikulootus Karl Kasekamp. Päeva lõpetas ülipõnev õhu nitrometaankütuse lõhnadest meeldivalt magusaks tegev sisepõlemismootoritega 1/8 bagide pooletunnine finaal, mille võitis kindla eduga Joonas Nahkor, temale järgnes Kuldar Ilus, pronksikarva karika viis koju Hendrik Lainemäe.

Järgmine meistrivõistluste etapp toimub 12.juunil Luige baasis asuval mudelirajal. Oodata on taaskord põnevaid sõite ja pingelisi finaale, mida ka pealtvaatajad on alati teretulnud jälgima ja seda täiesti tasuta. Väike-Maarja Mudelihalli on suveperioodil võimalik külastada eelnevalt kokku leppides, kuna plaanis on mitmeid uuendus- ja korrastustöid, et peale välivõistlusi sisehooajaks värskenduse läbinud rajaga mudelihuvilisi tervitada. Jälgi jooksvat infot raja ning sündmuste kohta mudelihalli kodulehel www.vmrc.ee ja Facebook’is www.facebook.com/vmmudelihall.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: