EMV 4.etapp 11. aprill 2016

Bruno Vaher / Kirjuta esimene kommentaar

26.märtsil toimunud EMV 4.etapi ülevaate

26.märtsil toimusid Väike-Maarja Mudelihallis EMV bagidele 4. ehk viimane etapp. See oli otsustav etapp paljudele põhiklassides sõitvatele favoriitidele. Kuna ühtegi kindlat võitjat ei olnud veel selgunud tõotas tulla tõsine võidusõit.


Kõige populaarsemas mudeliklassis 1/10 mõõtkavas 2wd klassis oli kohal seekord 13 võistlejat. Nii Karl Kasekampile kui Jõrg-Miikael Tiidul oli vaja selle võistluse esikohta, et saavutada hooaja üldvõit. Seekord oli parem Jõrg-Miikael ja hooaja üldvõit läks seekord Tallinna noorele kihutajale. Kokkuvõttes Jörg-Miikael (Tallinn) esikoht, Karl Kasekamp (Väike-Maarja) teine koht ja kolmanda koha üldkokkuvõttes võttis napilt Viljar Kase eest Hans Hannus (Tallinn). Hooaja jooksul kokku osales selles klassis 24 sõitjat.

1/10 4wd klassis jagasid enne viimast etappi esikohta Karl Kasekamp ja Hendrik Lainemäe. Karlil õnnestus esimene finaal võita, kuid kahes järgnevas finaalis tuli tal tunnistada Hendriku paremust. Ning lõppjärjestus jäi Hendrik Lainemäe (Adavere), Karl Kasekamp (Väike-Maarja) ja Janek Pähn (Paide).

1/10 2wd kastikate klassis kindlustas viimase etapi võiduga kindla liidrikoha Tõnis Kruusmaa (Võsu) , teise ja kolmanda koha eest võistlesid noored Martin Ritson Vinnist ja Karl Alavee Rakverest. Veel viimases finaalis ei olnud selge kumb on kiirem. Kuid lõpuks pani oma paremuse maksma natuke suuremate kogemustega Martin.

1/8 4wd klassis Eesti meistri tiitlit välja antud, kuid kohal oli 5 sõitjat ja tuline kihutamine käis siingi. Janek Pähn, Rihard Lainemäe ja Vahur Kivaste andsid endast kõik et pääseda kõrgeimale poodiumi astmele. Kuid päeva ja hooaja lõpuks oli järjekord Janek, Rihard ja Vahur.Wintercup Slowmo klassis, mida korraldame koos Saue Hobizoneiga tuli hooaja üldvõitjaks Viljar Kask (Tallinn), teine koht Tõnis Kruusmaa (Võsu) ja Andreas Tölpt (Tallinn) saavutas kolmanda koha.

VÄIKEVõidusõit, mis toimub klubimudelitega ja on eelkõige mõeldud just nendele, kellel ei ole veel oma mudelit. Sama võistluse raames toimus ka eelpool nimetatud ürituse superfinaal, kuhu oli kutsutud nii Saue klubist ja Väike-Maarja klubist kümme parimat, kelle vahel läks jagamisele tuliuus LaTrax 1/18 mõõtkavas võidusõidu mudel. Väga huvitavas ja pingelises finaalis kus viimasel kahel ringil toimus liidrite vahel vähemalt 4 möödumist, võttis väga napi võidu Rainer Ressar (Tallinn)


Oli väga huvitav ja tasavägine hooaeg, kokku käis rajal üle 60 erineva mudeli. Soovin väga tänada kõiki osalejaid ja ürituse toetajaid. Üritust on toetanud Väike-Maarja vald, HOBIMAAILM, MCD RC, EURO RC, Kultuurkapital ja veel paljud teised.


Kohtumiseni juba uuel hooajal!

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: