Väike-Maarja Mudelihallis võidutses Jörg Miikael Tiit 14. veebruar 2015

Bruno Vaher / Kirjuta esimene kommentaar

Väike ülevaade EMV 5.etapist.

Väike-Maarja Mudelihallis peeti 7.veebruaril Eesti Meistrivõistluste 5.etapp raadioteel juhitavatele bagimudelitele. EMV arvestuses sõideti kolmes mudeliklassis.

1/8 mõõtkavas, neljaratta veoliste mudeliklassis võttis kindla võidu Hendrik Lainemäe (Adavere) teise koha sai Jaanus Saare (Tartu) ja kolmanda koha Margo Käki (Tallinn).

Kõige vähem osalejaid oli seekord 1/10 mõõtkavas neljaratta veoliste bagide klassis, mille võitis jällegi Hendrik Lainemäe Kuldar Ilusa (Viljandi) ees.


Kõige populaarsem võistlusklass oli 1/10 tagarattaveoliste bagimudelid, kus osales 11 võistlejat. Kohal oli ka Eesti kõige edukaim mudelist Jörg Miikael Tiit (Tallinn), kes väga tihti sõidab võidu mujal maailmas, kuid seekord leidis aega külastada Väike-Maarjat. Eelsõitude järgi oli juba selge et Jörg Miikaeli tempos seekord keegi püsida ei suuda, ainuke, kes seda üritada võis, oli noor Väike-Maarja sõitja Karl Kasekamp, kuid temagi pidi sellele alla vanduma. Kolmandale ja neljandale kohale käis tuline võidukihutamine. Viljar Kask (Tallinn) ja Bruno Vaher (Väike-Maarja) said eelsõitudes alles kolmandas voorus kirja arvestatava tulemuse, mis andis finaalistardikohad vastavalt Viljar kolmas ja Bruno neljas. Ülejäänud stardikohad jagunesid järgmiselt, Rainer Ressar (Tallinn) viies, Hans Hannus (Tallinn) kuues ja Kuldar Ilus (Viljandi) seitsmes.


Esimeses finaali stardis toimus väga palju kokkupõrkeid, mille tõttu esimesed kolm ringi olid väga segased. Kui sõitjate vahed olid natuke kasvanud rahunes ka sõit ning tulemus oli: Jörg, Karl, Bruno, Viljar, Rainer, Hans ja Kuldar.


Teise finaali start oli juba märksa rahulikum, Jörg ja Karl läksid kohe teistelt eest ära. Kuid kolmandale ja neljandale kohale käis terav heitlus. Viljar, kes startis kolmandalt kohalt suutis hoida oma kohta umbes kaks minutit, ning eksis ühel hüppel ning teda jälitanud Bruno sai temast mööda. Ülejäänud finaali 2 minutit olid väga pingelised, Viljar jälitas Brunot 2 kuni 3 meetrise vahega kuni finisini. Järjestus jäi Jörg, Karl, Bruno, Viljar, Hans, Rainer ja Kuldar.

Kolmandas finaalis oli lõppjärjestuse muutmine võimalik ainult väga kiirete sõitjate ebaönnestumisel, kuid seda seekord ei juhtunud ja lõppjärjestus jäi Jörg, Karl, Bruno, Viljar, Hans, Rainer ja Kuldar.

Selle võistlusega sai Väike-Maarja Mudelihall juba kahe aastaseks, sõime kringlit ja oli väga lahe võistluspäev. Kohtumiseni juba kuu ajapärast.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: