Väike-Maarja Mudeliring  2021/22 mudeliring alustab tööd 22.septembrist.
Mudeliringis on kohti kuni 10 osalejale. Võimalik et teeme kaks gruppi 15:00 kuni 16:30 ja 17:00 kuni 18.30 kolmapäeviti

Registreerida saab mudeliringi:  bruno@vmrc.ee 

Mudeliring on mõeldud kõikidele noortele tehnikahuvilistele, kes tahavad osata ise asju teha ja saada aru, mis põhimõtetel tehnikaasjad töötavad, et neid siis tulevikus ise ehitada.

Mudeliringis omandavad noored algteadmised ja oskused, mis on vajalikud mudelisporti ning tegelikult ka kõikidesse teistesse tehnikaspordi aladesse sisenemiseks. Eelkõige saavad nad rakendada füüsikatunnis õpitut. Lisaks õpitakse märkama detaile, nende olulisust ning omandatakse reaalsed oskused mistahes tehniliste probleemidega toimetulekuks.

Lisaks mudelauto juhtimisvõtete ja võistlusstrateegiate omandamisele räägitakse mudeliringis auto ehitusest ja selle hoolduse põhimõtetest. Õpitakse tundma ja kasutama vajalikke tööriistu ning hooldusvahendeid. 

Selleks, et veelgi informatiivsem ning põnevam oleks, kutsume külla ka oma alade spetsialiste, kes näitavad, kuidas autosid ette valmistada ja seadistada, et rajal kiirem olla ning õpetavad, kuidas erinevates võistlussituatsioonides käituda.

Ringi tegevus on planeeritud läbi kogu õppeaasta oktoobrist aprilli lõpuni. Ringiga saab liituda ka peale õppetöö algust.

Mudeliringis ootame osalema kõiki tehnikahuvilisi vanuses 10-19a.
Ringi maksumus on 5€/kuu ning ring toimub kolmapäeviti kell 17.00...18.30.
VMRC mudeliringi juhendajaks on Bruno Vaher 

Ringi ülesehitus:
Esimestel kordadel keskendutakse sõitmisele ja sellele, mis mudelisport endast kujutab. Seejärel sukeldutakse töölaudade taha ja vaheldumisi sõitmisega õpime ka oma mudelid hooldama.

Maksumus:
Tehnikaspordialad on paraku natukene kallimad kui näiteks male või laulmine aga oleme oma mitmeaastase kogemusega jõudnud lahenduseni, kus kunagiste tuhandete eurode asemel on läbi targa tehnikavaliku investeering kordades väiksem. Selguse huvides kirjutame selle lahti komponentidena, et vältida võimalikke üllatusi. Samuti oleme lahendanud olukorra, kus huvide muutus ei jäta suure raha eest soetatud väärt tehnikat tolmu koguma.

Ringi kuutasu on 5€ mis sisaldab:

  • mudeliringi töös osalemist kolmapäeviti kell 17-18.30
  • VMRC klubimudeli kasutamist ringitöös (1/18 mõõtkavas offroad mudel)
  • vajalike tööriistade ja töövahendite kasutamist

Mudeliringi toetab hooajal 2020/21 Riiklik huvitegevuse rahastamise programm.